Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
czwartek, 08 maja 2014 12:55

     Do zawodów przystąpiło 74 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego. Naszą gminę i szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Chat, Aleksandra Kastek, Filip Mikołajczyk i Jakub Pacoń.

Odpowiedzieli poprawnie na wiele pytań testowych oraz wykazali się dużą znajpmością przepisów ruchu drogowego na wyznaczonej trasie miasteczka ruchu drogowego. Podczas pokonywania rowerowego toru przeszkód popełnili dużo błędów i dlatego zajęli czwarte miejsce. Również gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły zajęli czwarte miejsce.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Gratulujemy wszystkim walecznej postawy i dobrych wyników!

 
Spotkanie z rodzicami
środa, 23 kwietnia 2014 17:36

Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie sie w poniedziałek(28.04.2014) o godzinie 15 00.

Wszystkich rodziców i opiekunów prawnych naszych uczniów serdecznie zapraszamy.

 
Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej
piątek, 04 kwietnia 2014 18:43

     W naszej szkole w dn. 28.03.2014r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Konkurs ten cieszył sie dużym zainteresowaniem, gdyż oprócz uczniów SP w Żarnowcu uczestniczyli uczniowie z SP w Małoszycach, SP w Chlinie i Gimnazjum Publicznego w Żarnowcu. Turniej rozpoczął sie powitaniem uczestników przez p. sekretarz Zarządu Gminnego Lidię Wałach, dyr. szkoły mgr Joannę Stojek i strażaków z OSP w Żarnowcu. O godz 9 00 uczestnicy zaczęli pisać konkursowy test, który trwał ok. 30 min. Po napisaniu testu uczniowie na sali gimnastycznej oglądali pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowane przez strażaków z OSP w Żarnowcu. W tym czasie jury konkursowe w składzie: mgr Agnieszka Bajor, mgr Grażyna Kosakowska, mgr Anna Kapuśniak, mgr Anna Wołoszyn-Dryja, mgr Joanna Bajor - sprawdzało testy. Po pokazach nastapiło ogłoszenie wyników.

W kategorii kl. I-III:

  I miejsce - Kacper Bazyl(SP Małoszyce),

  II miejsce - Piotr Grabowski, Magdalena Stojek(SP Żarnowiec) i Julia Micuła(SP Małoszyce),

  III miejsce - Kamil Grela, Amelia Kiełtyka i Jakub Witkowicz(SP Żarnowiec).

W kategorii kl. IV- VI:

  I - miejsce - Anna Czech(SP Żarnowiec),

  II miejsce - Natalia Kapuśniak, Jakub Pacoń(SP Żarnowiec),

  III miejsce - Paweł Eksner, Klaudia Wójcik(SP Żarnowiec) i Stanisław Chajduga(SP Chlina). 

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Gratulujemy uczennicy - Annie Czech, która 16.04.2014r. będzie uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zawierciu.

 
Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
środa, 19 marca 2014 20:58

          Dnia 19 marca 2014r. w Szkole Podstawowej w Żarnowcu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym ,,Bądź bezpieczny na drodze”, w którym wzięło udział 12 najlepszych uczniów wybranych w eliminacjach szkolnych w SP Chlinie i SP Żarnowcu. Uczniowie odpowiadali na 24 pytania testowe z przepisów ruchu drogowego. A oto wyniki:

I-miejsce:   Katarzyna Chajduga  21 pkt.(SP Chlina).

II- miejsce: Filip Mikołajczyk 20 pkt. (SP Żarnowiec), Jakub Pacoń 20 pkt. (SP Żarnowiec).

III- miejsce: Katarzyna Chat 19 pkt. (SP Żarnowiec).

IV- miejsce: Aleksandra Gomułka 18 pkt.(SP Chlina), Miłosz Gorynow 18 pkt. (SP Żarnowiec ),Aleksandra Kastek 18 pkt. (SP Żarnowiec), Kacper Nowak 18pkt. (SP Chlina), Natalia Słaboń 18 pkt. (SP Chlina ).

V- miejsce: Emilia Kur 17 pkt. (SP Chlina),

VI- Katarzyna Słaboń 16 pkt. (SP Chlina), Agnieszka Seweryn 16 pkt. (SP Żarnowiec).

Różnice punktowe były niewielkie. Pierwsze miejsce zdobyła szkoła SP Żarnowiec 59 pkt. (liczyły się wyniki osiągnięte przez trzech najlepszych uczniów), wyprzedzając uczniów z SP Chliny o 2 pkt.


Drużyna z SP Żarnowiec w składzie: Filip Mikołajczyk, Jakub Pacoń, Katarzyna Chat oraz Aleksandra Kastek wezmą udział w Powiatowym Turnieju BRD w Zawierciu. Piątego maja w SP 8 będą pisać test z przepisów ruchu drogowego i jeździć rowerem po torze przeszkód oraz w mini- miasteczku ruchu drogowego. 


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju Powiatowym

 
W DNIU 8 MARCA ...
niedziela, 16 marca 2014 16:25

                           W piątek, 07.03.2014 roku, o godzinie 11.40 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Akademię przygotowały klasy czwarte pod czujnym okiem swoich wychowawców. Trzeba przyznać, że czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania. Odświętnie ubrani przedstawili krótki program artystyczny poświęcony „od deski do deski” kobietom. Podczas występu mogliśmy podziwiać talenty aktorskie naszych wychowanków, którzy wcielali się w role postaci literackich lub parodiowali znanych śpiewaków. Ponadto wróżki z klasy IVB zdradziły nam tajemnice ukryte w znaczeniach niektórych imion żeńskich. Najwięcej jednak emocji wzbudził brawurowy występ sławnego tenora, Jana Kiepury. W tej roli wystąpił Piotr Chudecki. Akademię tradycyjnie zakończono życzeniami. Uczniowie życzyli wszystkim Paniom i Koleżankom, aby zawsze wierzyły w siebie i w swoje możliwości oraz potrafiły dostrzegać piękno tego świata. Na koniec wręczono wszystkim Paniom kwiaty, a dziewczynki poczęstowano cukierkami. Po występie panie opiekujące się Samorządem Uczniowskim ogłosiły wyniki konkursu na najmilszą dziewczynkę naszej szkoły. Tytuł najsympatyczniejszej uczennicy zdobyła Paulina Czech z klasy VIB.


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 24