Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Osiagnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/16
czwartek, 30 czerwca 2016 20:03

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności sportowe  rywalizując z rówieśnikami na szczeblu gminy, regionu i powiatu.

I tym razem nasi ''mali-wielcy'' sportowcy nie zawiedli.

Drużyna dziewcząt po awansie do mistrzostw powiatu (po pokonaniu rywalek z gminy Pilicy i Szczekocin), zdobyła ;

  • 2 miejsce w powiecie zawierciańskim w piłce siatkowej (lepsza była tylko SP nr6 w Zawierciu)
  • 2 miejsce w powiecie zawierciańskim w piłce ręcznej (dziewczęta uległy SP nr 9 )
  • 5 miejsce w czwórboju lekkoatletycznym.

Na zdjęciu poniżej nasza reprezentacja:Drużyna chłopców również z sukcesami (chociaż mogło być dużo lepiej, gdyby nie choroby i kontuzje):

  • 2 miejsce w powiecie zawierciańskim w piłce siatkowej ( za SP nr4 )
  • 2 miejsce w powiecie zawierciańskim w piłce ręcznej ( za SP nr 6 )
  • 3 miejsce w powiecie zawierciańskim w piłce nożnej
  • 4 miejsce w powiecie zawierciańskim w czwórboju lekkoatletycznym.

 Na zdjęciu nasza reprezentacja:


 
Wycieczka do Żarek
wtorek, 28 czerwca 2016 16:08

         21 czerwca 2016 roku klasa Ib i IIa odbyła wycieczkę do Żarek i Leśniowa. W Żarkach zwiedzaliśmy Muzeum Rzemiosł Dawnych w Odrestaurowanym Starym Młynie. Uczniowie przy pomocy eksponatów i technik interaktywnych mieli wspaniałą okazję zapoznać się z historią kilku rzemiosł funkconujących w mieście. Mielenie ziarna w żarnach sprawiło im ogromną radość. Każdy otrzymał na pamiatkę mały woreczek mąki. Potem pojechaliśmy do Leśniowa na warsztaty zatytułowane "Mali włoscy kucharze", gdzie uczniowie uczyli się własnoręcznie  robienia pizzy. Swoje kulinarne kompozycje po upieczeniu zajadali ze smakiem.

W drodze powrotej obejrzeliśmy zamek w Mirowie i Bobolicach. Wycieczka była bardzo udana a pogoda dopisała wyśmienicie.     

 
Dzień Mamy i Taty
czwartek, 16 czerwca 2016 11:51

       8 czerwca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji  Dnia Matki i Dnia Ojca przygotowana przez uczniów klasy IIb z niewielkim wsparciem uczniów z klas starszych. Akademia była podzielona na dwie części: część konkursową i artystyczną. Po przywitaniu miłych gości przez Panią Dyrektor i prowadzących akademię uczniów przystąpiliśmy do konkursów. W konkursach brali udział Tatusiowie i Mamusie uczniów.

Najpierw konkurowali Tatusiowie. Ich zadanie polegało na tym żeby w jak najkrótszym czasie jak najcieniej z jak najdłuższą łupinką obrać jabłko. Tatusiowie swoje zadanie wykonali bardzo dobrze. W nagrodę otrzymali medale "Super Tata"". Następnie wysłuchaliśmy piosenek dedykowanych Tacie i Mamie i przystąpiliśmy do konkursu dla Mam. Zadaniem Mamuś było nadmuchać po 3 balony. W nagrodę za wspaniale wykonane zadanie najprzystojniejszy z naszych kolegów wręczył Mamom po róży.

Po udanych konkursach podopieczni Pani Danusi przedstawili bajkę pt. "Wróżki".

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie odśpiewali kochanym Rodzicom gromkie "Sto lat". Życzenia i występy małych aktorów spodobały się gościom. Widać było wzruszenie  na ich  twarzach.


Zosia Witkowska


Oryginalna scenografia to pomysł Zosi Witkowskiej. W jego realizacji dzielnie pomagała Ania Dziuba.
Podziękowania dla mam za przygotowanie pięknych strojów.

 
XI Gminny Konkurs Historyczny
piątek, 10 czerwca 2016 07:13

20 maja 2016r. pod patronatem Wójta Gminy Eugeniusza Kapuśniaka został przeprowadzony XI Gminny Konkurs Historyczny „Żarnowiec - moja mała Ojczyzna”. Organizatorami konkursu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Żarnowieckiej.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów. Dnia 8 czerwca br. wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i książki o naszej gminie. Najlepsi otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.

Wyniki konkursu:

W kategorii szkoła podstawowa:


1. miejsce Mateusz Talik - SP Żarnowiec
2. miejsce Stanisław Chajduga - SP Chlina
3. miejsce Anna Gorynow - SP Żarnowiec


W kategorii gimnazjum:


1. miejsce Katarzyna Kapuśniak - Gimnazjum Publiczne im. JP II
2. miejsce Paulina Pałka - Gimnazjum Publiczne im. JP II
3. miejsce Krystian Grela - Gimnazjum Publiczne im. JP II.


 
Zwiedzamy stolicę!
wtorek, 31 maja 2016 11:52

      Klasy szóste i 5b uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, która trwała 3 dni, od 9 do 11 maja.

Pierwszą atrakcją tego wyjazdu był pałac w Wilanowie. Mieliśmy tam w grupach lekcje muzealne. Poznaliśmy lepiej Jana III Sobieskiego i jego żonę Marysieńkę. W pierwszej grupie Maciek Jantos został przebrany za szlachcica, a w drugiej - Marcin Mądry. Wyglądali bardzo dostojnie. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała o życiu rodziny królewskiej.

Później pojechaliśmy do gmachu TVP. Budynek był w kształcie walca. Widzieliśmy pomieszczenia, w których nagrywa się znane pogramy telewizyjne.

Po obejrzeniu TVP zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się do hotelu „Pod Grotem”, gdzie zostały zarezerwowane noclegi. Dostaliśmy pokoje 2,3 lub 4-osobowe, z łazienką i z telewizorem. Jak na hotel jednogwiazdkowy, warunki nie były najgorsze.

Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Nasz pobyt w Centrum trwał ok. 3 godzin. Spotkaliśmy tam naszych kolegów i koleżanki z gimnazjum.

Po trzygodzinnym szaleństwie przyszedł czas na obiad, a potem zwiedzanie Sejmu i Senatu. Podzielono nas na dwie grupy. Przewodnicy opowiadali nam, jak wygląda praca posłów i senatorów, jakie mamy prawa i obowiązki zawarte w Konstytucji.

Ostatnim punktem programu było wejście na Stadion Narodowy. W wyznaczonym sektorze na trybunach mogliśmy podziwiać największy „koszyk wiklinowy” od środka. Widok był niesamowity. Niektórzy bardzo się bali.

W trzecim dniu wycieczki, po śniadaniu i wykwaterowaniu się z pokoi, pojechaliśmy zwiedzać Starówkę. Najpierw zatrzymaliśmy się na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a potem poszliśmy do Zamku Królewskiego, gdzie w grupach mieliśmy warsztaty edukacyjne. Po wyjściu z Zamku, przy Kolumnie Zygmunta, spotkaliśmy naszego przewodnika, który oprowadził nas po Starówce. Był on najfajniejszy ze wszystkich. Powiedział nam, że jak ktoś jest pierwszy raz w Warszawie, to musi złapać kaczkę i pocałować ją w kuper. Na szczęście nie spotkaliśmy ani jednej kaczki, tylko wiewiórki i pawie w parku Łazienkowskim. Tam, oprócz zwierząt, widzieliśmy także pomnik Fryderyka Chopina i Pałacyk na Wodzie.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ale myślę, że trzy dni to za mało, aby zwiedzić Warszawę. Mam nadzieję, że spotka mnie więcej takich wyjazdów.


Anna Dziuba


          


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 36