Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

OBUT 2015
wtorek, 16 czerwca 2015 11:51

      W czerwcu otrzymaliśmy wyniki przeprowadzonego w klasie III Ogólnopolskiego Sprawdzianu Umiejętności Trzecioklasistów. Zorganizował go Instytut Badań Edukacyjnych. W badaniu wzięło udział 31 uczniów. Sprawdzian z OBUTem obejmował umiejętności z języka polskiego i matematyki. 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

                                  Patrycja Kornobis - 28 pkt

                                  Karolina Florek - 27 pkt

                                  Anielka Witkowska - 27 pkt

                                  Katarzyna Micuła - 26 pkt

                                  Maria Wspaniała - 26 pkt

                                  Ewelina Kawałek - 26 pkt      


 
Dzień Sportu
wtorek, 16 czerwca 2015 06:41

1 czerwca uczniowie wszystkich klas bardzo aktywnie uczestniczyli w Dniu Sportu.

Biegali, skakali, rzucali piłką lekarską oraz rywalizowali między klasami w piłce siatkowej.


            


                

 

       

 
Szkolne wycieczki
poniedziałek, 15 czerwca 2015 17:36

Dzieci z klas II - III naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Bałtowa. Zwiedziły tam Park Dinozaurów oraz Zwierzyniec.                 


Natomiast starsi uczniowie odwiedzili Wrocław. Podziwiali m.in. Panoramę Racławicką oraz stare miasto.
 
„Chleb nasz powszedni”
sobota, 16 maja 2015 10:44

          11 maja 2015 roku uczniowie klas piątych w towarzystwie swoich koleżanek i kolegów z klas czwartych pojechali na jednodniową wycieczkę do Tarnowskich Górach i Radzionkowa.

Wyjechaliśmy z Żarnowca parę minut po ósmej. Po drodze wstąpiliśmy na lotnisko w Pyrzowicach. Około godziny dwunastej byliśmy już w Sztolni „Czarnego Pstrąga” i schodziliśmy kilkanaście metrów pod ziemię, aby przepłynąć ponad pół kilometra długim, wąskim korytarzem. Po tej pasjonującej wyprawie (na szczęście nikt się nie nabawił choroby morskiej) udaliśmy się do Radzionkowa, gdzie znajduje się Muzeum Chleba. Tam spędziliśmy najwięcej czasu, bo i było co oglądać. Widząc na własne oczy stare sprzęty, stroje, uczniowie mogli przenieść się do czasów swoich rodziców, dziadków i pradziadków. Na początku własnymi rękami (oczywiście porządnie wcześniej umytymi) formowali z ciasta chlebowego warkocze, które zdążyły się upiec, zanim obejrzeliśmy wszystkie eksponaty w Muzeum. Na pożegnanie mogliśmy zjeść swoje upieczone „dzieło”. Oprócz tych dodatkowych atrakcji uczniowie dowiedzieli się, że chleb w Polsce zawsze otaczano szczególnym kultem, bo jest on owocem ciężkiej pracy człowieka. Każdy więc powinien odnosić się do niego z szacunkiem i dbać o to, aby nie zmarnowała się nigdy nawet jego okruszyna.

Wiele radości sprawiło naszym uczniom również przebywanie w dawnej klasie, siedzenie w ławkach z kałamarzem, pisanie na tabliczkach. Niemało emocji wzbudziły też dawne „dyscyplinki”, które przywoływały dzieci do porządku w domu i w szkole.

Po wizycie w Muzeum Chleba wstąpiliśmy jeszcze na obiad do karczmy „Sączówka” i wróciliśmy do domu.                  
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
czwartek, 07 maja 2015 08:56

        Do zawodów przystąpiło 71 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego. Naszą gminę i szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Kłek kl. Vb, Martyna Seweryn VIb, Jakub Otok kl. Vb, Jakub Szwej VIb
Po odpowiedzi na 25 pytań testowych z przepisów ruchu drogowego oraz jeździe po wyznaczonej trasie miasteczka ruchu drogowego drużyna z naszej szkoły zajmowała czwarte miejsce. Podczas pokonywania rowerowego toru przeszkód uczniowie popełnili dużo błędów i ostatecznie zajęli dziewiąte miejsce. Lepiej poszło gimnazjalistom, absolwentom naszej szkoły, którzy zajęli piąte miejsce.

Gratulujemy wszystkim dobrych wyników!


         

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 30