Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Andrzejki 2015
czwartek, 03 grudnia 2015 12:55

ANDRZEJKI - wieczór wróżb odbywających się w nocy z 29 na 30 listopada.

Święty Andrzej jest patronem Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557r. za sprawą Marcina Bielskiego.

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Niegdyś wróżby andrzejkowe były przeznaczone tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobieniu i w czasach późniejszych przyprały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu. Współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę dla młodzieży obojga płci.

U nas w szkole także był wieczór andrzejkowy. Uczniowie klas 4-6 przygotowały różne wróżby, takie jak serca z imionami, znaczenie imion, czy kubeczki. Wróżby w naszej szkole przybrały formę żartobliwą, było dużo śmiechu i zabawy. Andrzejkowe spotkanie z wróżką połączone zostało z dyskoteką, która odbyła się w naszej szkole 25.11.15 roku. Wszyscy bawili się doskonale. Szkoda tylko, że tak krótko.


Zosia Witkowska


   
 
Najładniejsza praca z jesiennych darów jesieni
sobota, 28 listopada 2015 10:44

             Celem konkursu było: kultywowanie tradycji wykonywania prac z jesiennych darów natury, rozwijanie dziecięcej kreatywności poprzez kreatywne tworzenie z żołędzi, kasztanów  szyszek i wszelkich możliwych darów natury, promocja twórczości artystycznej wśród dzieci oraz ekspozycja wykonanych prac. Prace były oceniane w kategoriach: klasy III-IV oraz klasy V-VI. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Komisja w składzie: Joanna Bajor, Mariola Miąsko, Leszek Włodarczyk przyznała uczniom następujące miejsca:
Klasy III-IV
I miejsce: Natalia Kasperczyk, Jakub Misiek, Aleksandra Wątorek
II miejsce: Natalia Wawer, Filip Mazurek
III miejsce: Anna Kozera, Karolina Krawczyk, Julia Micuła, Aleksandra Rogóż
Klasy V-VI
I miejsce: Malwina Chajduga, Daria Gabała, Emilia Milejska, Aleksandra Szwej
II miejsce: Natalia Ciapa, Kornelia Galas, Weronika Kłek, Patrycja Mazurek, Martyna Nowak, Karolina    Sobstel
III miejsce: Wiktoria Schneider
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy najlepszym!
Galeria prac zamieszczona jest w Internecie.


  

 
Narodowe Święto Niepodległości
czwartek, 12 listopada 2015 11:06

    Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się dnia 10 listopada o godzinie 9:00 w naszej Szkole. Przygotowywały ją klasa Va i Samorząd Szkolny z panią Joanną Bajor, panią Agnieszką Bajor i panią Beatą Szczepanik. Po przywitaniu wszystkich obecnych na sali gimnastycznej Pani Dyrektor poprosiła o wprowadzenie pocztu sztandarowego. Następnie odśpiewaliśmy Hymn państwowy oraz Rotę. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego wierszem wyrecytowanym przez uczennicę klasy Va rozpoczęła się część artystyczna. Zamiast patriotycznych pieśni, smutku i nostalgii zawierała w sobie krótkie przypomnienie z historii Polski. Na scenie spotkali się Mieszko I, Jan III Sobieski, Józef Piłsudski i Lech Wałęsa. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili naszych bohaterów narodowych. Zamiast narratora wystąpiła grupa dyskusyjna, która prowadziła przedstawienie. Wszyscy ubrani byli na galowo, oprócz wcześniej wymienionych postaci historycznych i ucznia, który rapował. Skromną dekorację sceny stanowiły godło Polski oraz symboliczne mogiły poległych. Na zakończenie dziewczyny z klasy Va zaśpiewały wiersz Wisławy Szymborskiej. Przedstawienie w prosty sposób uzmysłowiło wszystkim co znaczy być patriotą. A więc :być dobrym obywatelem, kochać swój kraj, znać jego historię, czytać polską literaturę i być dumnym, że jest się Polakiem.


Zofia Witkowska


                  

 
Pasowanie na ucznia
czwartek, 12 listopada 2015 10:51

     W dn. 29 pażdziernika 2015 roku odbyło się w naszej szkole „Pasowanie na ucznia klasy 1" , w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Uroczystość uświetniła akademia z montażem słowno - muzycznym uczniów klasy IA i IB. Swoją obecnością zaszczycili nas sami rodzice i zaproszeni goście. 

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali prezenty w postaci „Kuferków matematycznych " ufundowanych przez rodziców.
       

 
I Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej za nami!
niedziela, 01 listopada 2015 19:55

    Uroczystość Wspomnienia Świętego Jana Pawła II, którą obchodzimy od momentu kanonizacji corocznie dnia 22 października, stała się okazją do ponownego uczczenia Patrona naszej szkoły. W tym dniu odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej, rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III oraz IV-VI.

W zmaganiach o puchar z nutką wzięło udział trzydziestu uczniów, wykonując utwory a capella solo i w duetach.  Mimo zaciętej rywalizacji,  jury w składzie: pani dyrektor Joanna Stojek, Elżbieta Ciapa, Joanna Bajor, Mariola Miąsko wyłoniło zwycięzców.
W pierwszej kategorii najlepszymi w solowych występach okazali się:
Maja Mazurek - I miejsce, Ania Mikołajczyk (II miejsce), Michał Galas (III miejsce) oraz Marcelina Kastek (wyróżnienie).

Jeśli chodzi o duety, zwycięzcami zostali: Julia Kiesiewicz i Zuzanna Otok (I miejsce), Mikołaj Grabowski, Ala Urbańska i Ola Hyla (II miejsce), Bartek Kasperczyk i Max Kupa (III miejsce).

W kategorii klas IV-VI klasyfikacja dla występów solo prezentuje się następująco:
Julia Mikołajczyk (I miejsce), Paulina Rusek (II miejsce), Emilia Milejska i Amelia Kiełtyka (III miejsce ex aequo). Wyróżnienie otrzymał Kacper Wróbel.

W rywalizacji duetów: Magdalena Stojek i Julia Micuła (I miejsce), Wiktoria Schneider i Kornelia Galas (II miejsce). 
Po otrzymaniu nagród w postaci różańców, aniołów, dyplomów i słodkości, laureaci konkursu wspólnie wykonali pieśń pt. „Nie lękajcie się!”


 

  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 34