Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Mikołajki u maluchów
sobota, 13 grudnia 2014 17:01

     W dniu 05. 12. 2014r., o godz. 10.30 do Szkoły Podstawowej w Małoszycach przybył długo wyczekiwany Św. Mikołaj. Uczniowie przywitali go piosenką oraz wierszami. Dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami oraz robiły pamiątkowe zdjęcia z miłym gościem. Po godzinnej wizycie Św. Mikołaj opuścił mury naszej szkoły, gdyż miał odwiedzić jeszcze inne dzieci. Jeszcze raz bardzo dziękujęmy Mikołajowi i jego pomocnikom i zapraszamy za rok.

  
Wycieczka
sobota, 13 grudnia 2014 16:52

         Dnia 05.12.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Małoszycach udali się na wycieczkę do Zawiercia. Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl filmow w MOK- u, pt. "Piorun i magiczny dom". Następnie wszyscy udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszej kolejności dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, gdzie miały możliwość obejrzenia samochodów bojowych wraz z ich wyposażeniem. Jednocześnie przeprowadzono alarm próbny, gdzie wszyscy zobaczyli jak strażacy zjeżdżają po ześlizgu w czasie wyjazdu do akcji. Strażacy zademonstrowali dzieciom różne rodzaje ubrań wykorzystywanych w trakcie prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych. Największą frajdę naszym uczniom sprawiło rozwijanie węży i lanie wody przy użyciu prądownicy.


         

 
Najładniejsza praca z materiałów papierniczych
czwartek, 27 listopada 2014 09:12

   Celem konkursu było zarażenie jak największej ilości uczniów pasją wykonywania prac z materiałów papierniczych oraz stworzenie możliwości ich prezentacji . Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VI szkoły  podstawowej. Zgłoszono 27 prac wykonanych według własnego pomysłu lub  instrukcji znajdujących się w książkach (nie mogły być wykonane techniką origami). Były wykonane z papieru, bibuły, kartonu, tektury z niewielkim dodatkiem tworzyw sztucznych oraz materiałów włókienniczych. Cechowała ich duża dokładność wykonania, estetyka, samodzielność i kreatywność. 

W wyniku  głosowania uczniów i pracowników szkoły najwięcej punktów otrzymały: Wiktoria Stojek (289), Malwina Chajduga (244), Karolina Sobstel (233), Aleksandra Dudzińska (180).  

Komisja w składzie: Joanna Bajor, Mariola Miąsko, Leszek Włodarczyk przyznała uczniom następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Karolina Sobstel, Wiktoria Stojek, Aleksandra Dudzińska, Malwina Chajduga

II miejsce: Julia Rogóż, Aleksandra Szwej, Anna Dziuba.

III miejsce: Wioletta Bartosz, Miłosz Gorynow, Paulina Krakowska, Marcelina Pawłowska.

Wyróżnienie:  Weronika Milejska, Zofia Witkowska, Maciej Jantos, Oliwer Szwej, Katarzyna Krakowska, Martyna Krawczyk, Kornelia Galas, Weronika Kłek, Monika Kastek.


Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy najlepszym! 
Święto Odzyskania Niepodległości
niedziela, 09 listopada 2014 13:52

             Już tradycją jest, że w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły spotykają się na uroczystym apelu, na którym śpiewają polskie pieśni patriotyczne.

Uroczysty apel miał za zadanie przypomnieć, to co wydarzyło się tego pamiętnego 11 listopada przed 96 laty, w 1918 roku.

Nasze „patriotyczne śpiewanie” odbyło się 7 listopada, bo 11 jest święto państwowe i nie przychodzimy do szkoły.

Artyści ubrani na czarno, na znak żałoby narodowej panującej podczas zaborów i w stroje krakowskie, na znak przynależności do regionu. Sala w aurze jesiennej: porozrzucane w nieładzie liście, znicze palące się przy brzozowych krzyżach w pobliskim lasku, obok biało- czerwone flagi i napis 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości – to scenografia.

Uczniowie wraz z nauczycielami zajęli przygotowane dla nich miejsca. Pani Anna Wołoszyn- Dryja powitała zebranych i oddała głos małym artystom pod kierunkiem Pani Danuty Jachimowskiej. Patriotyczne śpiewanie rozpoczęła piosenka pt. „Miejcie nadzieję”. Dalej prowadzący uroczystość narratorzy przybliżyli zebranym nastrój święta. Przewodnicząca szkoły wprowadziła sztandar szkoły i wszyscy, stojąc na baczność zaśpiewali hymn państwowy. Następnie odśpiewano „Rotę”.  Dopiero rozpoczął się koncert.  Między prezentowanymi piosenkami narratorzy przybliżali historię powstania każdej  pieśni: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „ Maszerują strzelcy”, „Hej, hej ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Żeby Polska była Polską”, „Biały Krzyż”.

Na zakończenie, po wyprowadzeniu sztandaru narratorzy podziękowali wszystkim za przybycie i zaprosili na wspólne śpiewanie w przyszłym roku.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali występ i na zakończenie długimi brawami na stojąco nagrodzili występ artystów. I taka właśnie jest Polska…


Serdeczne podziękowania dla mam za przygotowanie strojów i fryzur. Anicie Garbacz też.


 
Zaproszenie
poniedziałek, 03 listopada 2014 20:18

             Zapraszamy wszystkich rodziców(opiekunów prawnych) uczniów naszej szkoły na spotkanie śródroczne, które odbędzie się 06.11.14.(czwartek). Początek spotkania z Panią Dyrektor Joanną Stojek o godzinie 14.30 w sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami klas w poszczególnych klasopracowniach. Do dyspozycji rodziców będą także pozostali pedagodzy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 27