Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

KONKURS RECYTATORSKI
poniedziałek, 23 marca 2015 21:05

              W dniu 17 marca 2015r. w GOKSiT  w Żarnowcu odbył się etap gminny XXVII Regionalnych Spotkań  Młodych Recytatorów   „Wrażliwość  na słowa” dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały w tym roku uczennice: Milena Dziób(kl. Ib), Amelia Furmańska(kl. Ib), Julia Gacek(kl. Ib), Magda Sych(kl. II), Weronika Szmidt(kl. III), Patrycja  Kornobis(kl. III), Karolina Masłowska(kl. III), Paulina Rusek(kl. IVa), Emilia Milejska(kl. IVb) oraz Kornelia Galas(kl. Vb) i Julia Mazurek(kl. VIb) .

Komisja konkursowa ogłosiła następujące wyniki:

-  kategoria kl. I-III: miejsce I - Patrycja  Kornobis(kl. III) , miejsce II – Milena Dziób(kl. Ib) i Magda Sych(kl. II)

-  kategoria kl. IV-VI: miejsce I – Paulina Rusek(kl. IVa) i Julia Mazurek(kl. VIa),  miejsce II - Emilia  Milejska(kl. IVb)

W   eliminacjach powiatowych w Zawierciu  reprezentować nas będą   zdobywczynie I miejsca w  poszczególnych  kategoriach.

Życzymy  powodzenia!

 
Kolorowa pomoc dla Wiktorii.
piątek, 06 marca 2015 20:18

  Po raz kolejny zebraliśmy kilka worków zakrętek. Tak ok. 120kg.

Zbieranie zakrętek to idea dbania o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne w naszym najmniejszym lokalnym wymiarze oraz pomoc chorym ludziom.  My od kilku lat pomagamy chorej Wiktorii.

W imieniu rodziców Wiki (jak nazywają ją rodzice) bardzo dziękujemy wszystkim wytrwałym „zbieraczom” zakrętek ze Szkoły Podstawowej im. JP II oraz Gimnazjum Publicznego im. JP II w Żarnowcu.


                                                                                                                                                                                    Z. Musialska

 
Spotkanie z kolędą
piątek, 30 stycznia 2015 18:29

         Dzień Szkolnej Wigilii jest chyba najpiękniejszym dniem w roku. Podniosły nastrój, wzajemna życzliwość, zapach świerkowych gałązek i ten niezapomniany nastrój. Uroczystość przygotowały dzieci z klas I – III. Długo ćwiczyliśmy, by nasz program wypadł pięknie, jak przystoi na tą chwilę.

I … popłynęły kolędy i pastorałki.  Zakręciła się łza w niejednym oku, gdy zabrzmiały skrzypce Karolinki Florek na nutę kolędy:  „Bóg się rodzi”. Ile wrażliwości i życzliwości było w pieśni Zosi Bajor: „Czymkolwiek są święta”,  która śpiewała pięknym głosem intonując  na organach.  Ania Gorynow i  Magda Kluszczyńska zaśpiewały na koniec piosenkę Eleni: „Maleńka miłość”.

I na koniec bielutki opłatek oraz serdeczne życzenia takie, ze szczerego serca. Chciałabym, aby ten rodzinny nastrój panował w naszej szkole i naszych sercach przez cały rok.


Grażyna Kosakowska 
Spotkanie z rodzicami
wtorek, 27 stycznia 2015 16:54

Zapraszamy wszystkich rodziców(opiekunów prawnych) uczniów naszej szkoły na wywiadówkę śródroczną, która odbędzie się w czwartek - 29 stycznia 2015r. o godzinie 15 00.

 
Zabawa karnawałowa
piątek, 23 stycznia 2015 17:48
    17 stycznia 2015 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Żarnowcu odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy uśmiechnięci i pięknie ubrani chętnie bawili się przy muzyce. W trakcie „choinki” dzieci wzięły udział w konkursie na najoryginalniejszy strój karnawałowy oraz mogły podziwiać występy taneczne, które przygotowała razem z uczniami z klasy VI b p. Mariola Miąsko. Natomiast rodzice ugościli swoje pociechy pysznym poczęstunkiem.

 
         


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 29