Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

XI Gminny Konkurs Historyczny
piątek, 10 czerwca 2016 07:13

20 maja 2016r. pod patronatem Wójta Gminy Eugeniusza Kapuśniaka został przeprowadzony XI Gminny Konkurs Historyczny „Żarnowiec - moja mała Ojczyzna”. Organizatorami konkursu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Żarnowieckiej.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów. Dnia 8 czerwca br. wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i książki o naszej gminie. Najlepsi otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.

Wyniki konkursu:

W kategorii szkoła podstawowa:


1. miejsce Mateusz Talik - SP Żarnowiec
2. miejsce Stanisław Chajduga - SP Chlina
3. miejsce Anna Gorynow - SP Żarnowiec


W kategorii gimnazjum:


1. miejsce Katarzyna Kapuśniak - Gimnazjum Publiczne im. JP II
2. miejsce Paulina Pałka - Gimnazjum Publiczne im. JP II
3. miejsce Krystian Grela - Gimnazjum Publiczne im. JP II.


 
Zwiedzamy stolicę!
wtorek, 31 maja 2016 11:52

      Klasy szóste i 5b uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, która trwała 3 dni, od 9 do 11 maja.

Pierwszą atrakcją tego wyjazdu był pałac w Wilanowie. Mieliśmy tam w grupach lekcje muzealne. Poznaliśmy lepiej Jana III Sobieskiego i jego żonę Marysieńkę. W pierwszej grupie Maciek Jantos został przebrany za szlachcica, a w drugiej - Marcin Mądry. Wyglądali bardzo dostojnie. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała o życiu rodziny królewskiej.

Później pojechaliśmy do gmachu TVP. Budynek był w kształcie walca. Widzieliśmy pomieszczenia, w których nagrywa się znane pogramy telewizyjne.

Po obejrzeniu TVP zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się do hotelu „Pod Grotem”, gdzie zostały zarezerwowane noclegi. Dostaliśmy pokoje 2,3 lub 4-osobowe, z łazienką i z telewizorem. Jak na hotel jednogwiazdkowy, warunki nie były najgorsze.

Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Nasz pobyt w Centrum trwał ok. 3 godzin. Spotkaliśmy tam naszych kolegów i koleżanki z gimnazjum.

Po trzygodzinnym szaleństwie przyszedł czas na obiad, a potem zwiedzanie Sejmu i Senatu. Podzielono nas na dwie grupy. Przewodnicy opowiadali nam, jak wygląda praca posłów i senatorów, jakie mamy prawa i obowiązki zawarte w Konstytucji.

Ostatnim punktem programu było wejście na Stadion Narodowy. W wyznaczonym sektorze na trybunach mogliśmy podziwiać największy „koszyk wiklinowy” od środka. Widok był niesamowity. Niektórzy bardzo się bali.

W trzecim dniu wycieczki, po śniadaniu i wykwaterowaniu się z pokoi, pojechaliśmy zwiedzać Starówkę. Najpierw zatrzymaliśmy się na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a potem poszliśmy do Zamku Królewskiego, gdzie w grupach mieliśmy warsztaty edukacyjne. Po wyjściu z Zamku, przy Kolumnie Zygmunta, spotkaliśmy naszego przewodnika, który oprowadził nas po Starówce. Był on najfajniejszy ze wszystkich. Powiedział nam, że jak ktoś jest pierwszy raz w Warszawie, to musi złapać kaczkę i pocałować ją w kuper. Na szczęście nie spotkaliśmy ani jednej kaczki, tylko wiewiórki i pawie w parku Łazienkowskim. Tam, oprócz zwierząt, widzieliśmy także pomnik Fryderyka Chopina i Pałacyk na Wodzie.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ale myślę, że trzy dni to za mało, aby zwiedzić Warszawę. Mam nadzieję, że spotka mnie więcej takich wyjazdów.


Anna Dziuba


          


 
Gminny Turniej BRD
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 06:09


        Dnia 13 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Żarnowcu odbyły się eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym wzięło udział 16 najlepszych uczniów wybranych w eliminacjach szkolnych w SP Chlinie i SP Żarnowcu. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań testowych z przepisów ruchu drogowego.
A oto wyniki:

I - miejsce: Mateusz Sarwa  20 pkt. SP Chlina (5 skrzyżowań dobrze)

II - miejsce: Stanisław Chajduga 20 pkt. SP Chlina (4).

III - miejsce: Tomasz Gomułka 20 pkt. SP Chlina (3).

IV- miejsce: Anna Dziuba 19 pkt. SP Żarnowiec,

V- Natalia Ciapa 18 pkt. SP Żarnowiec (4),

VI- Oliwia Bzdęga 18 pkt. SP Żarnowiec (3).

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna SP Chlina 73 pkt. = 40 CH + 33 DZ (liczyły się wyniki osiągnięte przez dwóch najlepszych chłopców i dwie najlepsze dziewczyny), a drugie uczniowie z SP Żarnowca 68 pkt. = 31 CH + 37 DZ

Drużyna ze SP w Chlinie w składzie: Mateusz Sarwa, Stanislaw Chajduga, Aleksandra Dąbrowa, Małgorzata Słaboń weźmie udział w Powiatowym Turnieju BRD w Zawierciu. 5 maja w SP 8 będą pisać test z przepisów ruchu drogowego,  jeździć rowerem po torze przeszkód oraz w mini- miasteczku ruchu drogowego.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju Powiatowym.


      
Bawimy się w teatr!!!
środa, 16 marca 2016 08:57

W lutym w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Demeter i Kora”. Uczniowie klasy 5b zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich przedstawiała tę samą sztukę, ale aktorzy grali inaczej. Wszyscy wyuczyli się swoich ról na pamięć i przygotowali odpowiednie kostiumy dla siebie. Na to przedstawienie zaproszone były Panie: Joanna Stojek, Teresa Nowak, Joanna Bajor i Joanna Gomułka. Panie wchodziły w skład jury, które oceniało przedstawienia. Wszystkim Paniom inscenizacja znanego mitu bardzo się podobała. Ucieszyło nas to ogromnie. Już nie możemy się doczekać, kiedy znowu będziemy „bawić się w teatr”.

                                                                                                             Julia Micuła              
Dzień Kobiet
środa, 16 marca 2016 07:23

     Miłym wydarzeniem w dniu 11.03.2016 roku, był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Klasy IV a i IV b przygotowały program artystyczny dla wszystkich Pań i dziewczynek. Były wiersze, wesołe piosenki, skoczne tańce, piękne stroje i życzenia. Artyści w podziękowaniu otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie w prowadzone w radosny nastrój Panie otrzymały w dowód sympatii od Samorządu Uczniowskiego smakowite czekoladki z dedykacją.


STO  LAT  WSZYSTKIM  PANIOM !  


                   

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 36