Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Bawimy się w teatr!!!
środa, 16 marca 2016 08:57

W lutym w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Demeter i Kora”. Uczniowie klasy 5b zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich przedstawiała tę samą sztukę, ale aktorzy grali inaczej. Wszyscy wyuczyli się swoich ról na pamięć i przygotowali odpowiednie kostiumy dla siebie. Na to przedstawienie zaproszone były Panie: Joanna Stojek, Teresa Nowak, Joanna Bajor i Joanna Gomułka. Panie wchodziły w skład jury, które oceniało przedstawienia. Wszystkim Paniom inscenizacja znanego mitu bardzo się podobała. Ucieszyło nas to ogromnie. Już nie możemy się doczekać, kiedy znowu będziemy „bawić się w teatr”.

                                                                                                             Julia Micuła              
Dzień Kobiet
środa, 16 marca 2016 07:23

     Miłym wydarzeniem w dniu 11.03.2016 roku, był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Klasy IV a i IV b przygotowały program artystyczny dla wszystkich Pań i dziewczynek. Były wiersze, wesołe piosenki, skoczne tańce, piękne stroje i życzenia. Artyści w podziękowaniu otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie w prowadzone w radosny nastrój Panie otrzymały w dowód sympatii od Samorządu Uczniowskiego smakowite czekoladki z dedykacją.


STO  LAT  WSZYSTKIM  PANIOM !  


                   

 
Dzień Babci i Dziadka
poniedziałek, 25 stycznia 2016 09:30

       21 stycznia - Dzień Babci i 22 stycznia - Dzień Dziadka to mimo mroźnej zimy dwa najcieplejsze i najpiękniejsze dni w roku. Wtedy właśnie babcie i dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości przez swoje wnuki, u nas w szkole świętowaliśmy 21 stycznia. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli aby zobaczyć występujących wnuków. Zebranych seniorów i wszystkich gości przywitała Pani Dyrektor. Następnie głos zabrały dzieci. Dla kochanych gości przedstawili program artystyczny pt. "Babciu, Dziadku ja się wcale nie chwalę, ja po prostu niestety  mam talent". Po przywitaniu dzieciaki przedstawiły bajkę pt. "Kopciuszek", a następnie wygłosili wiersze i piosenki o babciach i dziadkach. Na koniec uroczystości po złożeniu życzeń wszyscy wspólnie zaśpiewali "Sto lat". Po akademii wnukowie wręczyli dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za to. Gorące podziękowania dla roziców, którzy nie tylko odwieźli honorowych gości, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu strojów. Jedna z sentencji głosi: "Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale, które się ofiaruje". Dlatego dziękujemy naszym Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło. Najlepiej wyrażją to słowa piosenki "Jak to dawniej było każdy z nas pamięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada, o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany Dziadek pokazuje zdjęcia kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba. Babcia, mama, wnuczka inaczej się nie da. Dziś wam Dziękujemy Babciu, Dziadku pomyślności wiele".
Specjalne podziękowania dla Pani Weroniki Witkowskiej "dobrego ducha" naszego zespołu.

  
 

                                                  


         

 
24. Finał WOŚP w naszej szkole!
wtorek, 19 stycznia 2016 12:02    10.01.2016 roku po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przyświecające Finałowi WOŚP brzmiało „Mierzymy wysoko!” W tym roku również zbieraliśmy pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla ratowania życia dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób w podeszłym wieku.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Dziesięcioro wolontariuszy z klas 4-6 kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można ich było spotkać w tych miejscowościach, gdzie w niedzielę odprawiano msze święte, a więc przy kaplicach i kościołach w Łanach Wielkich, w Żarnowcu, w Koryczanach. Każdy wolontariusz posiadał identyfikator ze zdjęciem i numerem, który był zapisany również na puszce. W sumie wszyscy nasi wolontariusze zebrali 2739,65 i 2 euro. Najwięcej pieniędzy w swojej puszce miała Aleksandra Rogóż (485,76 i 2 euro). W kwestowaniu dzielnie jej pomagały dwie koleżanki: Magdalena Stojek i Weronika Szmidt.

A oto pozostali wolontariusze z naszej szkoły: Natalia Wawer, Anna Kozera, Aniela Witkowska, Szymon Szwej, Szymon Sobieraj, Feliks Rogóż, Wiktoria Schneider, Zofia Witkowska i Mikołaj Sobieraj. Oni też mieli swoich pomocników. Wśród nich byli: Anna Gorynow, Patrycja Kornobis, Paulina Stojek, Dominika Stojek, Karolina Krawczyk, Karolina Florek, Amelia Kiełtyka, Jakub Witkowicz, Damian Kastek, Kacper Szwej, Patrycja Mazurek, Klaudia Chyla, Daria Gabała, Olga Sych, Konrad Rogóż, Kornelia Galas, Anna Dziuba, Malwina Chajduga, Monika Kastek i Rafał Basoń  .

Rodzice naszych uczniów także zaangażowali się w akcję WOŚP. Nie tylko otoczyli opieką najmłodszych wolontariuszy, przywożąc swoje pociechy do Domu Kultury w Żarnowcu, gdzie była siedziba naszego sztabu, ale również, jak co roku, przygotowali smakołyki, które cieszyły się dużym popytem.  Pyszne ciasta upiekły i ofiarowały na rzecz WOŚP mamy naszych uczniów:    p. Weronika Witkowska,   p. Wioletta Stojek,         p. Justyna Ptasińska, p. Bożena Wolska, p. Maria Gorynow, p. Iwona Bazyl, p. Barbara Szlęk, p. Krystyna Szmidt, p. Agnieszka Florek, p. Agnieszka Krawczyk, p. Mariola Mądra, p. Ewa Chudecka, p. Agnieszka Schneider,   p. Bożena Szwej.

Wszystkim paniom składamy serdeczne podziękowania! Jednocześnie informujemy, że całkowity dochód ze sprzedaży ciast również zasilił konto Fundacji WOŚP.  


 
Świąteczne życzenia
wtorek, 22 grudnia 2015 11:58


Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
spełniają się w każdym momencie życzą
DYREKTOR oraz  NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE 

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W ŻARNOWCU


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 35