Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Zaproszenie
poniedziałek, 03 listopada 2014 20:18

             Zapraszamy wszystkich rodziców(opiekunów prawnych) uczniów naszej szkoły na spotkanie śródroczne, które odbędzie się 06.11.14.(czwartek). Początek spotkania z Panią Dyrektor Joanną Stojek o godzinie 14.30 w sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami klas w poszczególnych klasopracowniach. Do dyspozycji rodziców będą także pozostali pedagodzy.

 
Szkolne obchody ku czci świętego Jana Pawła II, 16-22 października 2014r.
środa, 22 października 2014 18:41

          "Nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia! Bądźcie miłośnikami kontemplacji i modlitwy; postępujcie zgodnie z wyznawana wiara i służcie ofiarnie braciom, jako żywe członki Kościoła i budowniczowie pokoju". "Święci żyją wśród nas. Maja te same problemy co my. Słuchajmy co mówią . Są przede wszystkim ludźmi modlitwy. Idźmy więc  za  ich przykładem, bo świętość nie jest dla wybranych..."

Wielokrotnie przypominamy sobie to wielkie wezwanie kierowane do nas przez Świętego Jana Pawła II naszego Patrona. 


Dzieci i młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum noszących imię Świętego Papieża wraz z dyrekcjami szkół i nauczycielami pragnęli oddać hołd największemu Polakowi i uczcić Go modlitwą.  Różaniec odmówili wszyscy pod przewodnictwem księdza prefekta Andrzeja, a następnie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani katechetki Eli. Wdzięczni Panu Bogu za kanonizację Jana Pawła II pragniemy, aby Ojciec Święty wstawiał sie za nami u Stwórcy i upraszał świętość dla każdego z nas.
 
Mistrzostwa powiatu i rejonu w sztafetowych biegach
poniedziałek, 20 października 2014 13:25

     08.10.2014 r. uczniowie SP w Żarnowcu po pokonaniu w zawodach gminnych SP w Chlinie reprezentowali naszą gminę w walce o mistrzostwo w powiecie zawierciańskim i w rejonie ( plus powiat myszkowski) w sztafetowych biegach przełajowych.

W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców z powiatu zawierciańskiego i mistrz powiatu myszkowskiego. Trasa zawodów biegła przez las na obrzeżach Zawiercia.

Reprezentacja dziewcząt po zaciętej walce zdobyła 2 miejsce w powiecie i 3 w rejonie - GRATULUJEMY!!!

Z pałeczką kolejno biegały: STOJEK WIKTORIA, PRONOBIS AGNIESZKA, STOJEK MAGDALENA, DZIECHCIARZ ROKSANA, KROKOWSKA KATARZYNA, KRAKOWSKA PAULINA (rezerwowe :DZIUBA ANNA, KŁEK WERONIKA )

Lepsza w powiecie była tylko SP nr 6 z Zawiercia.

Również na pochwałę zasługują  chłopcy, którzy przez długi czas utrzymywali 2 pozycje ostatecznie zajmując miejsce 5 w powiecie i w rejonie. Skład drużyny : SOBIERAJ MIKOŁAJ, HAJDUGA KACPER, JANTOS MACIEJ, KASTEK KAMIL, PACIEJ WOJCIECH, WĄTOREK JAKUB (rezerwowi OTOK JAKUB, GĘBKA ŁUKASZ)


                    

 
„Nauczycielom – w Dniu Ich Święta”
sobota, 18 października 2014 17:29

           „Nauczycielom – w Dniu Ich Święta” – taki nosił tytuł program artystyczny przygotowany przez klasy piąte z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Akademia odbyła się 13.10.2014 roku na małej sali gimnastycznej. Uczniowie ubrani w galowe stroje szkolne dziękowali Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom oraz wszystkim Pracownikom szkoły za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. A oto słowa, jakie skierowali do swoich Pedagogów:


„Dziękujemy- dziękujemy- dziękujemy

za wszystko, czym nas szkoła obdarza.

I życzymy pomyślności, i chcemy

Coraz mocniej myśli swoje rozżarzać.

Żebyśmy wszystko to, czego nas uczycie

Zapamiętali i do serc swoich wzięli,

I żebyśmy nie zawiedli pokładanych w nas nadziei”.


Piękne słowa przeplatane piosenkami były miłym akcentem uświetniającym obchody Dnia Nauczyciela.  Oby na długo pozostały w pamięci uczniów i nauczycieli. 
Uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej w Szkole Filialnej w Małoszycach
sobota, 18 października 2014 17:26
        Dnia 9 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Małoszycach  odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej. Głównymi bohaterami w tym dniu byli  Pierwszoklasiści oraz ich Rodzice. Na uroczystości byli również obecni:  wójt gminy Żarnowiec Pan Eugeniusz Kapuśniak, Pani Dyrektor Joanna Stojek, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Wszystkie dzieci wzięły czynny udział w uroczystości, recytując wcześniej przygotowane wiersze i śpiewając  piosenki. Na koniec, w obecności szanownych gości oraz całej społeczności szkolnej, złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor Joanna Stojek przyjęła ślubowanie oraz dokonała aktu pasowania na ucznia.  Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pan wójt Eugeniusz Kapuśniak częstował słodyczami, a rodzice świeżo pasowanych obdarowali swoje pociechy rogami obfitości. Po skończonej uroczystości na wszystkie dzieci i zaproszonych gości czekała słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 27