Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie „Wrażliwość na słowa” w SP w Żarnowcu
poniedziałek, 20 marca 2017 08:52

W szkolnym Konkursie Recytatorskim w pierwszej kategorii wiekowej (kl. I-III) wzięło udział 14 uczniów. Laureatami zostali:


Milena Dziób (kl. IIIb) – I miejsce

Oliwia Rosół (kl. IIIa) – II miejsce

Marcel Nowak (kl. IIb) – III miejsce


Za piękną recytację przyznano w tej kategorii wiekowej również cztery wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dostali nagrody książkowe.

15.03.2017 r. odbyły się także eliminacje szkolne w drugiej kategorii wiekowej (kl. 4-6). Do Konkursu Recytatorskiego przystąpiło 17 uczennic. Każda uczestniczka zaprezentowała recytację utworu poetyckiego i fragm. prozy. Jury oceniało recytacje według następujących kryteriów:

  • dobór repertuaru (Zachęcamy wszystkich uczestników Konkursu Recytatorskiego do korzystania z publikowanych tekstów najbardziej współczesnych polskich autorów literatury dziecięcej i młodzieżowej.)
  • interpretacja utworu
  • kultura słowa
  • ogólny wyraz artystyczny

Do etapu gminnego zakwalifikowały się:

Anna Gorynow (kl. Vb)

Patrycja Kornobis (kl. Vb)

Katarzyna Micuła (kl. Va)

Aniela Witkowska (kl. Vb)


Jury przyznało także cztery wyróżnienia (Magda Sych, Martyna Wrona, Klaudia Sołtysik i Emilia Milejska). Wszystkie uczestniczki Konkursu otrzymały dyplomy, a laureatki – nagrody książkowe.

Etap gminny odbędzie się 22.03.2017r. o godz. 8.30 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Żarnowcu. Dwóch laureatów z każdej grupy wiekowej będzie reprezentowało Gminę Żarnowiec na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 11.04.2017r. o godz. 9.00 MOK-u w Zawierciu.

Wszystkim recytatorom serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy i trzymamy za nich mocno kciuki, życząc im sukcesów na kolejnym etapie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim za rok. Cieszymy się, że w naszej szkole nadal jest takie duże zainteresowanie kulturą żywego słowa.


 
Najładniejsza maskotka
wtorek, 14 marca 2017 11:15

     Ósmego marca przyznawane były pamiątkowe dyplomy i nagrody dla uczennic i uczniów, którzy wyróżnili się w konkursie na ,,Najładniejszą maskotkę”. Celem konkursu było: rozwijanie dziecięcej kreatywności. promocja twórczości artystycznej wśród dzieci i ekspozycja wykonanych prac. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i starannie własnoręcznie wykonane z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów (tkanin i dzianin, filcu, tasiemek, koronek, koralików, guzików, ozdób, waty, ryżu, nici, muliny, kordonku, wełny i innych). Komisja w składzie: Joanna Bajor, Elżbieta Ciapa, Renata Grabowska, Mariola Miąsko, Leszek Włodarczyk dokonała trudnego wyboru i przyznała uczniom następujące miejsca:

I miejsca: Daria Gabała, Katarzyna Micuła, Filip Kapuśniak, Natalia Ciapa;

II miejsca: Michał Gomułka,, Katarzyna Seweryn, Paulina Rusek, Maria Wspaniała;

III miejsca: Karolina Galas, Andżelika Galas, Klaudia Chyla, Anna Mikołajczyk,

Aleksandra Wątorek, Martyna Pustułka, Patrycja Mazurek, Magdalena Stojek.


Galeria prac zamieszczona została na korytarzu szkolnym i wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.


Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy najlepszym!


 

 
Walentynki 2017
czwartek, 16 lutego 2017 10:09

Jak co roku w naszej szkole, 14 lutego odbyły się Walentynki.  Po raz pierwszy Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Dzień koloru czerwonego”. Polegała ona na tym, że każdy uczeń, który chciał uniknąć pytania na lekcjach, czy też niezapowiedzianych kartkówek, musiał być ubrany w kolorze miłości, czyli czerwonym. Mnóstwo osób zaangażowało się w tę akcję. Uważam, że wszystkim bardzo się podobało. Mama nadzieję, że powtórzymy to za rok.


Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego 

 
„BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIĘTUJĄ”
sobota, 04 lutego 2017 16:35


         Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta to już tradycja na stałe wpisana w kalendarz imprez naszej szkoły. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla uczniów z kl I- III, ale przede wszystkim  dla samych  babć i dziadkow. Dzień pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Uroczystość odbyła się 1 lutego 2017r, dlatego, że 21 i 22 stycznia  dzieciaki odpoczywały na feriach. Na początku prowadząca imprezę Amelka Furmańska pięknie przywitała dostojnych gości i złożyła im w imieniu wszystkich uczniów życzenia: dużo, dużo zdrowia, samych pogodnych dni bez zmartwień, spokojnych nocy, kolorowych snow i wszystkiego co najlepsze. Następnie uczniowie z kółka teatralnego dzielnie wspierani przez uczniów klasy III b i starszych „kółkowiczów” przedstawili program artystyczny, na który złożyło  się przedstawienie: „O kapryśnej królewnie” oraz montaż słowno – muzyczny w formie koncertu życzeń, przeplatany wirtuozowską grą na skrzypcach w wykonaniu Karoliny Florek i tańcem „wywijańcem” od początku do końca samodzielnie przygotowanym przez uczniów klasy III b. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku, w to, aby jak najpiękniej wyrazić swoją miłość i szacunek swoim ukochanym dziadkom. Na twarzach Gości widniała radość, uśmiech a także można było zobaczyć łzy wzruszenia. Na zakończenie wnukowie wręczyli swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapisze się i w pamięci drogich Dziadków i  ich wnucząt.

Podziękowania dla rodziców za przygotowanie strojów i dla wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu przedstawienia.

 
25. Finał WOŚP już za nami
poniedziałek, 30 stycznia 2017 19:40


15.01.2017 roku 25. raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku również zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla ratowania życia dzieci oraz osób starszych.

        Uczniowie SP im. Jana Pawła II w Żarnowcu po raz kolejny brali udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Dziesięcioro wolontariuszy z klas 4-6, jak co roku,  kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można ich było spotkać w niedzielę przy kaplicach i kościołach w Łanach Wielkich, w Żarnowcu, w Otoli, w Udorzu i w  Koryczanach. Każdy wolontariusz posiadał identyfikator ze zdjęciem i numerem, który był zapisany również na puszce. W sumie wszyscy nasi wolontariusze zebrali 4112,63 i 5 euro. Najwięcej pieniędzy w swojej puszce miał Szymon Szwej (1077,63). W kwestowaniu dzielnie mu pomagała Anna Kozera. A oto pozostali wolontariusze z naszej szkoły: Natalia Wawer, Amelia Kiełtyka, Aleksandra Rogóż, Olga Sych, Patrycja Mazurek, Katarzyna Szlęk, Natalia Kasperczyk, Patrycja Kornobis i Roksana Gągol. Każdy wolontariusz miał swoich pomocników. Wśród nich byli: Julia Mikołajczyk, Daria Gabała, Katarzyna Hebdowska, Klaudia Nowkowicz, Paweł Kiełtyka, Julia Szota, Magda Sych, Zofia Bajor, Anna Mikołajczyk, Feliks Rogóż, Emilia Milejska, Konrad Rogóż, Konrad Rogóż, Wiktor Mazurek, Aniela Karp, Karolina Masłowska, Aniela Witkowska. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

Rodzice naszych uczniów również zaangażowali się w akcję WOŚP. Nie tylko otoczyli opieką najmłodszych wolontariuszy, przywożąc ich do Domu Kultury w Żarnowcu, gdzie była siedziba naszego sztabu, ale przygotowali także smakołyki, które cieszyły się dużym popytem. Dochód z ich sprzedaży zasilił oczywiście konto Fundacji WOŚP.  Pyszne ciasta, ciasteczka, rurki z kremem i babeczki upiekły i ofiarowały na rzecz WOŚP Panie: Ewa Mazurek, Agnieszka Eksner, Mariola Wawer, Teresa Mnich, Karolina Słaboń, Renata Wawer.

Wszystkim Paniom składamy serdeczne podziękowania!


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 40