Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

„Z ortografią za pan brat”
poniedziałek, 22 maja 2017 06:09

10 maja 2017 roku odbył się Finał XIV Konkursu Ortograficznego o pióro Dyrektora SP im. Jana Pawła II w Żarnowcu. Hasło Konkursu:

„Z ortografią za pan brat”.

        Do I etapu Konkursu przystąpiło 17 uczestników z klas 4-6. W finale znalazły się 4 uczennice: Katarzyna Micuła (kl. Va), Patrycja Miśkiewicz (kl. Vb), Oliwia Bzdęga (kl. VIa) i Julia Mikołajczyk (kl. VIb).

Mistrzynią Ortografii w roku szkolnym 2016/17 została Julia Mikołajczyk. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

 
Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
poniedziałek, 22 maja 2017 06:04

11 maja 2017 r.  w  Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu odbyły się Powiatowe Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Drużyna naszej Szkoły w składzie: Oliwia Bzdęga, Natalia Ciapa, Kacper Bazyl, Feliks Rogóż zajęła  II miejsce, drużyna I-ej klasy Gimnazjum: Rafał Basoń, Jakub Otok, Oliwer Szwej zajęli IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/202694,Final-Powiatowego-Turnieju-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym.html

                 

   
Konkurs Biblijny
środa, 19 kwietnia 2017 09:09

        Konkurs biblijny organizowany przez Kurię Diecezjalną w Kielczch odbywa się corocznie w trzech etapach. Tegoroczna tematyka konkursu to wybrane Listy św. Pawła. Uczennice: Paulina Rusek, Anna Kozera i Karolina Krawczyk zdobyły wymaganą liczbę punktów w etapie szkolnym i zakwalifikowały się do etapu rejonowego  w związku z czym rwprezentowały szkołę Pdstawową w II etapie zorganizowanym  w Jędrzejowie.

GRATULUJEMY!

 
Szkolne Koło Caritas
środa, 19 kwietnia 2017 09:05

      Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w dwóch świątecznych konkursach. Pierwszy na najpiękniejsza palmę wielkanocną, który zorganizowany był przez ks. Dziekana Adolfa Drożyńskiego oraz na najpiękniejsą ozdobę wielkanocną zorganizowany przez panią Elżbietę Ciapę. Konkursy zostały rozstrzygnięty a nagrody za najładniejsze prace wręczone, jednak to nie wszystko. Uczniowie zorganizowali kiermasz, na którym te piękne ozdoby świąteczne zostały sprzedane za symboliczną kwotę. Pieniądze trafiły do skarbonki szkolnego Caritas i zostaną przeznaczone dla potrzebujących  uczniów naszej szkoły a także na potrzeby wychowanków Domu Dziecka w Miechowie.


 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
środa, 19 kwietnia 2017 09:00

        Dnia 12 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Żarnowcu odbyły się eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym wzięło udział 12 uczniów ze SP w Chlinie i SP w Żarnowcu. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań testowych z przepisów ruchu drogowego. 
A oto wyniki:

I - miejsce: Tomasz Gomułka  29 pkt. SP Chlina

II - miejsce: Natalia Ciapa 28 pkt. SP Żarnowiec

III - miejsce: Kacper Bazyl 27 pkt. SP Żarnowiec

IV - miejsce: Feliks Rogóż 26 pkt. SP Żarnowiec

V - Maria Dąbrowa 24 pkt. SP Chlina, Oliwia Bzdęga 24 pkt. SP Żarnowiec

VI - Patryk Piątkowski 23 pkt. SP Chlina, Małgorzata Słaboń 23 pkt. SP Chlina, Klaudia Nowkowicz 23 pkt. SP Żarnowiec

VII - Patryk Szwej 22 pkt. SP Żarnowiec, Julia Woźny 22 pkt. SP Chlina, Czech Sebastian 22 pkt. SP Chlina

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna SP Żarnowiec 105 pkt. = 53 CH + 52 DZ (liczyły się wyniki osiągnięte przez dwóch najlepszych chłopców i dwie najlepsze dziewczyny), a drugie uczniowie z SP Chlina 99 pkt. = 52 CH + 47 DZ.

       Bardzo dobre wyniki osiągnęli : Kacper Bazyl z kl. V-ej  27 pkt. /30 pkt., Klaudia Nowkowicz z kl. VI-ej 23 pkt./30 pkt. oraz Julia Woźny 22 pkt./30 pkt. z kl. VI-ej, którzy godzinę przed rozpoczęciem eliminacji dowiedzieli się, że będą reprezentować szkołę.

Drużyna ze SP w Żarnowcu w składzie: Natalia Ciapa, Kacper Bazyl, Feliks Rogóż, Oliwia Bzdęga (rezerwowi: Klaudia Nowkowicz,  Patryk Szwej) weźmie udział w Powiatowym Turnieju BRD w Zawierciu. 9 maja w SP 8 będą pisać test z przepisów ruchu drogowego,  jeździć rowerem po torze przeszkód oraz w mini-miasteczku ruchu drogowego.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju Powiatowym !


        

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 41